Historia Areny Burloch

Historia tego kultowego obiektu sięga roku 1964 – kiedy to na teren Areny wjechały pierwsze koparki.

4

W latach poprzedzających te wydarzenie – w miejscu, gdzie obecnie jest hala sportowa istniał Szyb Wiejski kopalni Karol.

szyb-wiejski

W pobliżu kopalni istniał również zbiornik wodny, przy którym okoliczni mieszkańcy wraz z dziećmi wypoczywali – pływając na kajakach lub bawiąc się z dziećmi.

1

2

Lata 70. XX wieku to pierwsze kroki w tworzeniu kompleksu sportowo- rekreacyjno- kulturowego.

Na przestrzeni 2 lat powstały: lodowisko, hala sportowa, amfiteatr i boiska.

3

4

5

Obecnie na obiekcie trwają prace rewitalizacyjne.

Pierwszy etap inwestycji kosztował ok. 4,4 mln złotych – w ramach jego realizacji powstaje boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy przeznaczone do rugby, bieżnia betonowa do jazdy na rolkach, droga pożarowa wraz z miejscami parkingowymi, kanalizacja, drenaż i oświetlenie. Co ważne – całe boisko można podzielić na 2 mniejsze – za pomocą dostawianych bramek – tworząc boiska o wielkości „Orlika”.

O randze miejsca świadczy również zainteresowanie obiektem, które wykracza poza miasto.

Swoją pomoc w organizacji wydarzeń zadeklarował Polski Związek Sportów Wrotkarskich – m.in. chce organizować nocne przejazdy na rolkach. Również na portalach społecznościach mieszkańcy wypowiadają się o Arenie – ostatnia gorąca dyskusja dotyczyła braku ogrodzenia, które wg mieszkańców miałoby zapobiegać dotychczasowej turystyce po boisku i jego ew. dewastacji.

PARTNERZY