Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /burloch/wp-content/plugins/sporty-fixtures-results-sponsors/sporty-metaboxes/init.php on line 734

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /burloch/wp-content/plugins/sporty-fixtures-results-sponsors/sporty-metaboxes/init.php on line 734
O obiekcie - Burloch Arena wyjątkowe miejsce, w wyjątkowym mieście Burloch Arena wyjątkowe miejsce, w wyjątkowym mieście

O obiekcie

Na terenie zrewitalizowanego ośrodka „Burloch Areny” mieści się aktualnie kilka obiektów sportowych:

Lodowisko

 

Pierwszym z nich jest otwarte, sezonowe lodowisko. Powstało w 2008 roku i od tamtego czasu z jego tafli skorzystało dziesiątki tysięcy amatorów jazdy na lodzie. Chętni do skorzystania z Rudzkie lodowiska, mają możliwość wypożyczenia na miejscu łyżew. Aktualny harmonogram ślizgawek dostępny jest w zakładce „Lodowisko”.

Rudzka tafla wyposażona jest w profesjonalne bandy hokejowe. Obok lodowiska swoją siedzibę na lokalny klub hokejowy „RTH ZRYW Ruda Śląska”, który na co dzień korzysta z lodowiska, rozgrywając na nim mecze oraz prowadząc kompleksowe szkolenie dzieci i młodzieży.

Boisko do Rugby

 

Kolejnym obiektem jest pełnowymiarowe boisko do Rugby ze sztuczną nawierzchnią. Boisko wyposażone jest w zamontowane na stałe bramki do Rugby, oraz wymalowane linie. Na co dzień wykorzystywane jest przez lokalny klub „Rugby Ruda Śląska”. Boisko jest ogólnodostępne jednak, uzależnione jest to od terminarza treningów lub też rozgrywanych meczy.

Tor Rolkarski

 

To jedyny na Śląsku obiekt takiej wielkości. Zamknięta pętla z profilowanymi łukami, o idealnie gładkiej nawierzchni. Profesjonalny tor rolkarski, ze specjalnie dostosowana nawierzchnią pod rolki, pozwala na rekreacyjną jak i profesjonalną jazdę. Tor został oświetlony szeregiem lamp, dzięki czemu można korzystać z niego do późnych godzin nocnych. Profesjonalny drenaż zapewnia szybkie i efektywne odprowadzenie wody. Wejście na tor jest darmowe, jednak zaleca się wcześniejsze zapoznanie z regulaminem, w celu zapoznania się z zasadami bezpiecznego korzystania z obiektu jak i dbałości o jego stan techniczny.

Hala Sportowa – Zapasy

Na terenie „Burloch Areny” swoją siedzibę ma jeden z najlepszych i najbardziej zasłużonych klubów zapaśniczych w Polsce. Zapaśniczy Klub Sportowy „Slavia” Ruda Śląska kultywuje tradycję rudzkich zapasów sięgającą 1905 roku. W 2006 sekcja zapaśnicza stała się niezależnym, samodzielnym klubem jednosekcyjnym i na ten rok datuje się powstanie klubu. „Slavia” prowadzi zakrojony na szeroką skalę proces szkolenia we wszystkich kategoriach wiekowych. Siedzibą klubu jest budynek sali gimnastycznej na terenie „Burloch Arena”.

PARTNERZY