Co nowego?

Aktualności

2022-06-20 20:34:25
Pani Grażyna Dziedzic już tego nie przeczyta ,ale to nasz obowiązek by w tym akurat miejscu Jej podziękować .Nie tylko za 12 lat niestrudzonej pracy na rzecz miasta, ale za to co po sobie pozostawiła. Wśród wielu dokonań Burloch Arena to wyjątkowo głęboki ślad odciśnięty przez panią prezydent. To było jej oczko w głowie od samego początku , kiedy to padł pomysł utworzenia takiego ,dziś już to wiemy, unikatowego ,osobliwego i zupełnie oryginalnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Wsłuchując się w głos tutejszych środowisk sportowych , bez wahania podjęła decyzję w sprawie gruntownej modernizacji mocno już wysłużonego stadionu na Burlochu. Jak się potem okazało ,to był strzał w dziesiątkę. Boisko do rugby ze sztuczną ,najwyższej klasy nawierzchnią ,unikalny w skali nawet całego kraju betonowy tor rolkarski ,zadaszony obiekt z uniwersalnymi funkcjami, zimą lodowiska ,a w pozostałym okresie kortów tenisowych, tor rowerowy spełniający również funkcję trasy biegowej ,tor saneczkarski , zaplecze sportowe z szatniami ,wypożyczalnią sprzętu i sanitariatami .Do tego restauracja ,parkingi ,a wszystko to w otaczającej zewsząd obfitej zieleni . Ale to nie tylko wymienione obiekty przyczyniają się do tego co stanowi dziś o fenomenie tego miejsca. Od samego początku czyli od 21 czerwca 2014 roku kiedy stadion przekazano mieszkańcom naszego miasta po dziś dzień cieszy się on ogromną frekwencją .Znakomicie wykorzystywany jest zarówno przez funkcjonujące tu sekcje sportowe jak i przez amatorów sportu rekreacyjnego .Aktywność fizyczną użytkowników Burloch Areny obserwujemy od wczesnego ranka po późnego wieczoru , a czasem i nocy. Trudno zliczyć ilu przewinęło się tu w ostatnich latach użytkowników tego obiektu i to nie tylko tych z naszego miasta, ale i z wielu innych regionów kraju. Jak wiele tu odbyło się masowych wydarzeń , często również z udziałem gości zagranicznych. Trudno też zliczyć jak często ten obiekt odwiedzała ś.p.Grażyna Dziedzic .Nie tylko jako przedstawiciel Urzędu Miasta , nie tylko jako sympatyk tutejszych klubów sportowych , uczestnicząc w wydarzeniach sportowych z ich udziałem ,ale też jako jedna z wielu osób , które przychodziły tu popracować nad swoją tężyzną fizyczną.Uwielbiała przebywać w tym miejscu i nigdy nie ukrywała ,że jest z niego dumna. W tym szczególnym czasie pożegnania naszej pani prezydent ,okażmy Jej naszą wdzięczność ,doceńmy Jej osobisty wkład w utworzenie miejsca z którego tak chętnie korzystamy i które na dobre stało się wizytówką naszego Miasta. Pani Prezydent DZIĘKUJEMY !!!

2022-06-07 15:47:38
W każdy wtorek o 18:00 jest szansa dołączyć do zespołu Diablic lub Gryfów!

2022-06-03 10:27:45
🔥🔥🔥🔥🔥

2022-06-02 09:49:54


2022-06-01 20:41:55
Ruda Śląska może być dumna! Kamil Grabara bramkarz FC København świeżo upieczony mistrz Danii i Kuba Kamiński niedawno wraz z Lechem zdobywca mistrzostwa Polski. Obaj RUDZIANIE!! Dziś razem w składzie reprezentacji Polski w pierwszym meczu w Lidze Narodów przeciwko drużynie Walii. Kuba wchodzi na boisko przy stanie 0-1, najpierw zdobywa pierwszego w swej karierze gola w reprezentacji Polski, potem przy jego znacznym udziale zdobywamy drugiego gola i wygrywamy 2-1! W niedzielę Jakub Kamiński ma swoje 20 urodziny .Lepszego prezentu nie mógł sobie sprawić!!

2022-05-29 18:59:52
Orzegów zaprasza na Burloch wieczorową porą!!! Obiekt jest oświetlony i bezpłatny, posiada dogodne miejsca parkingowe. Zapraszamy 🔥👍

2022-05-27 08:46:30
Kto zdarł sobie tam kolana? ❤️

Skonfiguruj swój pakiet

Wybierz usługi, które potrzebujesz

Paczki Internet Telewizja Telefon